Geoblog.pl    moringa    Podróże    Sucho i gorąco - Brazylia pn - wsch    TAM GDZIE NIE ZAGLĄDAJĄ TURYŚCI

TAM GDZIE NIE ZAGLĄDAJĄ TURYŚCI

Brazylia
Brazylia, São Miguel

Znaleźliśmy się tu w sposób dość magiczny, cały czas czując jakby coś nas niosło, może to było nasze zmęczenie prawie 40 godzinną podróżą, a może coś innego, kto to wie. Nie podlega wątpliwościom - jesteśmy tu, już nawet jakiś czas i cały czas się oswajamy z tym na prawdę innym miejscem.

Powodem była moringa, pewna roślina magiczna, never die tree, które studiujemy, spożywamy i z którym eksperymentujemy.

Miejscowość ma około 22tyś mieszkańców, jest położona na lekkim wzgórzu a dookoła rozciąga się sawanna. Inność przejawia się we wszystkim, sposobie życia, jedzenia, mówienia, resztę cały czas zgłębiam tak jak i portugalski.

Wszystko umiera około południa i budzi się do życia po zachodzie słońca, które pali niemiłosiernie i nie pozwala tak po prostu wymknąć się gdzieś do miłego cienia. Na raz ciało rozlewa się jak lody na chodniku i jedyne co zdoła, to dojść do łóżka.
Mimo wszystko walczę i nie daję się tym rozciągającym się drzemkom.

Przyroda jest mimo wszystko zaskakująca - wielkie mangowce w środku suchego lądu, papaje w przydomowych ogródkach, kwiaty kwitną jak szalone. Wszędzie spacerują bezdomne kot, osiołki, muły, psy. Żadnych śladów agresywności nie dostrzegam, klimat robi swoje i wielkie dawki wit.D :)

mirka66 - 2013-03-30 16:44
Fajne zdjecia.Kaktus rewelacja.

zwiedziła 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 12 wpisów12 5 komentarzy5 140 zdjęć140 5 plików multimedialnych5

28.05.2013 - 04.06.2013